Templates by BIGtheme NET

Yönetim Kurulu

Başlıksız-1

 

Halil ETYEMEZ
EYAD Genel Başkanı

halil etyemez2

03.05.1965’te Yusufeli’nde doğdu. Konya Ereğli nüfusuna kayıtlıdır. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Yüksek Okulu’nu bitirdi. İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Yöneticiliği ve Deneticiliği Bölümü’nden mezun oldu. Eğitim Yöneticiliği alanında yüksek lisansını tamamladı.

Yurdumuzun çeşitli illerinde öğretmenlik ve idarecilik görevlerinde bulundu. İstanbul ve Konya’da uzun yıllar İlköğretim Müfettişliği yaptı. Memur-Sen Konfederasyona bağlı Eğitimciler Birliği Sendikası Genel Sekreterliği görevini 9 yıla yakın sürdürdü. Bir çok sivil toplum kuruluşlarında üst düzey görevlerde yer aldı. Aday öğretmen el kitabı, Yöneticilik Sınavlarına Hazırlık kitapları yayımlandı.

Eğitimciler Birliği Sendikası Genel Sekreterliği görevinden ayrılıp 12 Haziran 2011 tarihinde, 24. dönem Genel Seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisinden Konya milletvekili adayı olarak seçime girdi.

16.09.2011 tarihinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcılığı görevine atanan ETYEMEZ , 2015 Seçimlerinde Ak Partiden Konya Milletvekili  olmuştur.

Etyemez evli ve üç çocuk babasıdır.

İSMAİL AKBIYIK      

 EYAD GENEL BAŞKAN YARDIMCISI (GENEL BAŞKAN VEKİLİ)

baskan-2181

21.07.1977 yılında İstanbul’da doğmuştur. Aslen Çankırı-Ilgazlıdır. İlköğrenimini Bitlis ili Güroymak ilçesinde, ortaokulu Karabük ilinde, lise öğrenimini ise Çankırı ili Çerkeş ilçesinde tamamlamıştır. 1994 yılında girmiş olduğu Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitim Yönetimi ve Planlaması bölümünü 1998 yılında başarıyla tamamlamıştır. 2002 yılında Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde eğitim yönetimi, teftişi, ekonomisi, planlaması alanında tezli yüksek lisansını başarı ile tamamlamış ve bilim uzmanı ünvanını almıştır.

Mesleğe 1998 yılında Konya ili Kulu ilçesinde öğretmen olarak başlamıştır. Ankara ilinin çeşitli ilçelerinde ve Milli Eğitim Bakanlığı merkez teşkilatında öğretmen, araştırmacı ve yönetici olarak görev yapmıştır. Özel sektörde eğitim alanında çalışmalar yürütmüştür. Eğitim alanında çeşitli projelerde eğitici ve koordinatör olarak görevler almıştır. Bir memur sendikasında, sivil toplum kuruluşlarında etkin görevler almıştır. 2010 yılında kurulmuş olan Erdemli Yöneticiler Akademisi Derneği (EYAD) kurucular kurulunda yer almış ve şu anda da yönetim kurulunda genel başkan yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Mesleki hayatı boyunca çok sayıda aylıkla ödüllendirme, takdirname, teşekkürname ve başarı belgesi almıştır. Çankırılılar Konfederasyonu ve Ilgazlılar Federasyonu’nda üyelik ve istişare kurulu üyeliği yapmaktadır. Pursaklar Kent Konseyi üyesidir. Evli olup bir kız ve bir erkek olmak üzere iki evlada sahiptir. Yabancı dil olarak İngilizce ve temel düzeyde Almanca bilmektedir. Osmanlıca belgesine de sahiptir. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi (ÇASGEM) Başkanlığı’na 28.12.2011 tarihinde atanmıştır.

MAHMUT ERDAŞ       

 GENEL SEKRETER

03/03/1988 yılında Ankara’da doğmuştur. Aslen Ordu-Mesudiyelidir. İlk öğretimini İzmir ve Kütahya’da, ortaokulunu Sivas’ın Şarkışla ilçesinde, lise öğrenimini Ankara’da tamamlamıştır. 2008 yılında Anadolu Üniversitesi iktisadi idari bilimler fakültesi Kamu Yönetimi bölümüne başlamış ve 2012 yılında başarıyla tamamlamıştır. 2016 yılında başladığı Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü Kamu Yönetimi alanı Yerel Yönetimler proğramında Yüksek Lisansını 2017 yılında başarı ile tamamlamıştır.
Çalışma hayatına 2007 yılında Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Zabıta Memuru olarak başlamış ve 2014 yılında zabıta komiseri olmuştur. 2017 yılında ise Aski Genel Müdürlüğüne  Şube Müdürü olarak görevlendirilmiştir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

OSMAN KAYAER       

 EĞİTİMDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI 

1960’da Samsun/Havza’nın Hilyas (Kocapınar) köyünde doğdu. Baba-
sının adı Hasan Basri, annesinin adı Emine’dir. İlk, orta ve lise tahsilini
Havza, İskenderun, Elmalı ve Elazığ’daki okullarda tamamladı. 1985’de
A.Ü. İlahiyat fakültesinden mezun oldu.
Keçiören Belediyesi Tanzim Satış Mağzası’nda müdürlük, Alanya İmam
Hatip Lisesi’nde Öğretmenlik, Fecr Yayınevi’nde editörlük ve yöneticilik
yaptı. “Fecre Doğru” isimli bir düşünce dergisi neşretti. Ankara Büyük-
şehir Belediyesi’nde bir dönem, Meclis Üyeliği (2004, AK Parti’den) ve
Kültür Komisyonu Başkanlığı, Pursaklar Belediyesi’nde üç dönem
(2004-2009-2014, AK Parti’den), Meclis Üyeliği, Meclis Başkan Vekil-
liği, Kültür Komisyonu Başkanlığı, Encümen Başkanlığı ve Başkan Yar-
dımcılığı yaptı. Kasım 2017’de belediyedeki görevlerinden istifa ederek
Pursaklar Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Meslek Dersleri Öğretmeni
olarak göreve başladı. Halen TRT, Türkiye’nin Sesi Radyosu’nda
Mesnevi’den Seçmeler adlı bir program hazırlayıp sunmaktadır.
Yayıncılık yaptığı dönemde çeşitli dergilerde ilahiyat ile ilgili çok sayıda
makale yazdı. Belediyede bulunduğu sürede ise şehir ile ilgili araştırma-
lar yaptı, çeşitli gazete ve dergilerde çok sayıda makale yayınladı.
Yayıncılık yaptığı dönemde Kur’an Sempozyumları Belediyecilik yap-
tığı dönemde ise Şehircilik Sempozyumları, Şehircilik Çalıştayları ve
Şehircilik Kongreleri (Uluslararası düzeyde) gibi ilmi toplantılar ger-
çekleştirdi ve bunların metinlerini kitaplaştırarak yayınladı.
Eğitim ve Kültürden sorumlu Başkan Yardımcılığı yaptığı üç dönem bo-
yunca, 30’a yakın projenin hem planlamasını hem de icrasını gerçekleş-
tirdi. Pursaklar Belediyesine, Dede-Torun Evleri, Nezaket Okulları,
ŞehirAraştırmaları Kütüphanesi, Erdemli Gençlik Kulübü, Pursak-
lar Belediye İnternet Radyosu, Pursaklar Belediye Bülteni, ve Şehir
Kitapları Yayınevi gibi müesseseler kazandırdı.
Dedeler ve Neneler İkinci Bahara Koşuyor, Okuyan Şehir Pursaklar,
Kitaplar Devletten Kırtasiye Belediyeden, Sünnet Çocuklarına Bi-
siklet, Yaz Spor Okulları, Cezaevleri Aydınlanıyor, Komşuluk Kam-
panyaları, Kent Konseyi Faaliyetleri gibi her sene tekrarlanan
organizasyonlar planladı ve hayata geçirdi.
Şehir ve şehircilik tecrübelerini geliştirmek üzere, Almanya, Avusturya,
Macaristan, İtalya, Hollanda, Belçika, İran, Suriye, Pakistan, Saray-
Bosna, Bulgaristan ve Çin’de pek çok şehre seyahatler yaptı.
Microsoft Office ve masa üstü yayıncılık programlarından olan Pho-
toshop, Freehand, Adobe İndesing ve Quarkpress programlarını pro-
fesyonel olarak kullanmaktadır.
Kurani Sesleniş I, Resmi Dinin Büyüsü, Kurani Sesleniş II, Maka-
leler, Üç İdrak Düzeyi ve İslamın Üç Tezahürü, Editör Yazıları, Pey-
gamberler ve Kavimleri, Şehir veBelediye isimli 8 kitabı bulunmaktadır.
Evli ve üç çocuk babasıdır. Halen Ankara Pursaklar’da ikamet etmekte-
dir. İşinin yanında ilahiyat, eğitim ve şehircilik alanında nazari çalışmalar
yürütmekte, Bir web gazetesinde haftalık köşe yazıları yazmaktadır.

 

 

 

 

MEHMET ARSLAN      

 MALİ İŞLERDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI 

1972 yılında Artvin’de doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Artvin’de, yüksek öğrenimini Erzurum Atatürk Üniversitesi İİBF İşletme Bölümünde tamamlamıştır. Maliye Bakanlığı taşra teşkilatında memuriyete başlamış, değişik il ve ilçelerde orta kademe yöneticiliği yapmıştır. 2013 Yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na naklen atanmış ve İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Halen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Mehmet ARSLAN evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

 

 

 

HARUN BAŞER     

 STKLARDAN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI 

 

18.09.1983 tarihinde Ankara ili Polatlı ilçesinde doğdu. Konya Selçuk Üniversitesi Fen Bilgisi Öğretmenliği bölümünde lisans eğitimini tamamlayan Başer; Eğitim, Yönetimi, Teftişi, Planlaması ve Ekonomi alanında yüksek lisansını tamamladı. Halen Gazi Üniversitesi Spor Yönetici bölümü ve Adalet Meslek Yüksekokulu talebesi olarak öğrenim hayatına devam etmektedir. Muradiye Öğretim Kurumlarında öğretmenlik ve idarecilik yaptı. Meslek hayatını Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı’nda sürdürmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

       Şeref KAZANCI       

   EKONOMİ VE İŞLETMELERDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI

image

Şeref KAZANCI 1969 yılında Rize’de doğdu. Anadolu üniversitesi İşletme bölümünde lisans eğitimini tamamlayan KAZANCI Türk Hava Kurumu Üniversitesinde Yüksek Lisans öğrenimini gerçekleştirdi. Halen ÇSGB’lığında Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan kazancı evli ve 2 çocuk babası.

 

BEKİR ŞİRİN          

SOSYAL İLİŞKİLERDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI

bekBekir ŞİRİN 1972 yılında Trabzon  Akçaabat’ta doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Akçaabat’ta tamamlayan Bekir ŞİRİN Lisans öğrenimini K.T.Ü. Giresun Eğitim Fakültesinde, Y.Lisansı İ.Ü. Eğitim Yönetimi ve Denetimi ABD tamamladı. Meb Talim Terbiye Kurulu Başkanlığında Daire Başkanı olarak görev yapan ŞİRİN orta düzey İngilizce bilmektedir.

Ömer TİKENLİ

TEŞKİLATTAN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI

14.05.1984 tarihinde İzmir ili Ödemiş ilçesinde dünyaya geldi. Sırasıyla Ödemiş Atatürk İlkokulu, Ödemiş Anadolu İmam Hatip Ortaokulu, Aydın Ortaklar Anadolu Öğretmen Lisesi, Denizli Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği’ nde öğrenimini tamamladı.

Ortaokulda Milli Gençlik Vakfı öğrenci temsilciliği yaptı. Lisede çeşitli STK faaliyetlerinde görev aldı. Liseyi bitirdikten sonra 2002-2003 yılı arasında Ödemiş Ak Parti Gençlik kollarında kurucu başkan vekilliği ve başkanlık yaptıktan sonra eğitim fakültesini kazanması ve öğretmenlik mesleğini icra edeceğinden dolayı istifa ederek yeniden sivil toplum kuruluşlarında görev almaya başladı. 2007’ de öğretmen olarak Erzurum’ da göreve başladı. 2009’ da Konya ilinde Bozkır ve Kulu ilçelerinde toplam 4 yıl hizmet etti. Gaziantep’ e atandığında Medeniyet Tasavvuru Gençliği teşkilatını oluşturdu ve 1,5 yıl kurucu il başkanı olarak görev yaptı. Ardından Erdemli Yöneticiler Akademisi Gaziantep teşkilatını kurarak il başkanlığı görevini yürüttü. Ankara’ da milletvekili danışmanlığı sürecinin ardından Eyad Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Mesleki olarak çeşitli okullarda öğretmenlik ve idareciliğinin ardından Talim Terbiye Kurulu’ nda görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

BASIN TANITIM VE MEDYADAN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI

HAYRETTİN BALCI

07.06.1973 tarihinde Konya’da doğdu. İlkokulu Selki Kasabasında, Orta Öğrenimini ise Konya İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 15.07.1996 tarihinde Gazi Üniversitesi Kastamonu Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu.

17.09.1996 tarihinde Ankara’nın Bala İlçesi Çatalören İlköğretim Okulu’nda öğretmenlik görevine başladı. 31.10.2000 tarihinde başlamış olduğu Bala ilçesi Afşar İlköğretim Okul Müdürlüğü görevinden ayrılarak 03.01.2005 tarihinde Ankara/Gölbaşı İlçesi Şahin Sevin İlköğretim Okul Müdürlüğü görevine başladı. 1 Nisan 2010 – 04 Mayıs 2012 tarihleri arasında Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğü görevini yürüten Hayrettin BALCI, 16 Nisan 2014 tarihinde Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak atandı. 11 Kasım 2016 tarihinde Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak tayini çıkan Hayrettin BALCI, 13 Nisan 2018 tarihinde tekrar Gölbaşı ilçe Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başladı. Evli  ve dört çocuk babasıdır.

            Tüm bu süreçlerde çeşitli sivil toplum kuruluşlarının sosyal ve kültürel faaliyetlerinde  aktif görevlerde bulundu. Milli Eğitim Bakanlığı, Ankara Valiliği ve Gölbaşı ve Pursaklar Kaymakamlıklarınca Aylıklı Ödüllendirme, Takdir, Teşekkür ve Başarı Belgeleri ile ödüllendirildi. Kendi ifadesi ile bütün çalışmalarında azmi, sevgi ve sabrı hedefe ulaşmada en büyük araç olarak gören Hayrettin BALCI, Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görevine devam etmektedir.

 

 

 

 

M YAVUZ GÜNGÖR

ARGE VE PROJELERDEN  SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI

19.10.1987 yılında Mardin’de doğdu. Eskişehir nüfusuna kayıtlıdır. Kocaeli Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Mezunudur. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında Çalışma Uzman Yardımcısı olarak meslek hayatına başlayan Güngör, TBMM 26. Dönem Milletvekili Danışmanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumu’nda Kurum Başkan Danışmanı olarak görev yaptı. Halen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında Çalışma Uzmanı olarak görev yapmaktadır. Medeniyet Tasavvuru Gençliği Kurucu Genel Başkanlığını 3 yıl süreyle yürüttü. Medeniyet Tasavvuru Dergisi Genel Yayın Yönetmenliği ve EYAD Genel Başkan Danışmanı görevlerini yürüttü. İyi derece İngilizce bilen Güngör evlidir.

 

 

 

EYAD KONYA TEMSİLCİSİ MUSTAFA KOZAN

yayin1

07.03.1980 Develi/KAYSERİ’de doğdu. Halihazırda Konya nüfusuna kayıtlıyım. Konya Selçuklu İmam Hatip Lisesi, Selçuk Üniv. İşletmecilik, A.Ö.F. İşletme bölüm mezunuyum.

1990-2003 yılları arasında Safa Vakfı Ortaöğretim sorumluluğu, Refah Partisi, Fazilet Partisi, Saadet Partisi Selçuklu ilçe gerek mahalle temsilciliği ve gerekse Genlik Kolları Yönetiminde görev aldım.  2005 AK Parti Meram İlçe Genlik Kolları Yönetimi, 2008-2009 Genç MÜSİAD Konya Başkanlığı, 2010-2011 Yılı AK PARTİ Konya İl Yönetim Kurulunda bulundum. Yedek Yönetim Kurulu olarak devam etmekteyim. 2014 Yılından beri halen EYAD Konya İl Temsilcisi olarak siyasi ve sosyal hayatın içindeyim.

Safa Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik Şti.’de 2000 yılından beri koordinatörlük yapmaktayım. Evli ve 2 erkek çocuk babasıyım.

 

 

 

EYAD ADANA TEMSİLCİSİ EROL DURAN

25.12.1970 tarihinde Adana ili Karaisalı ilçesin’de doğdu. İlkokulu İmamoğlu Çörten Köyü İlkokulun’da okudu, Ortaokulu Adana Seyhan 23 Nisan O.O.da Lise Öğrenimini ise Adana Karşıyaka Lisesinde tamamladı. 01.07.1991 tarihinde Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fizik Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. Toros Üniversitesinde İşletme alanında Yüksek Lisansı tamamladı.
10.08.1992 tarihinde Mardin’in Nusaybin İlçesi Duruca İlköğretim Okulu’nda öğretmenlik görevine başladı. 2004-2005 tarihlerinde Adana Kozan Bucak İlköğretim okulunda öğretmenlik yaptı. 2005-2010 tarihlerinde Adana Seyhan İlçesi Yıldırım Bayazıt İlköğretim Okulunda müdür yardımcılığı yaptı.2010-2015 tarihlerinde Seyhan İlçesi Şehit Erhan Taştimur İ.Ö.O. da Okul müdürlüğü yaptı. 2015 yılında Adana ili Seyhan İlçesi 23 Nisan İHO Okuluna okul müdürü olarak atandı. Evli  ve üç çocuk babasıdır.
            Tüm bu süreçlerde çeşitli sivil toplum kuruluşlarının sosyal ve kültürel faaliyetlerinde  aktif görevlerde bulundu. Görevleri süresince Aylıkla Ödüllendirme, Takdir, Teşekkür ve Başarı Belgeleri ile ödüllendirildi. Birçok hizmetiçi programına katıldı. Halen 23 Nisan İHO Okul Müdürü olarak görevine devam etmektedir.
EYAD İSTANBUL TEMSİLCİSİ ÖMER NEJAT DURUKAN
24/03/1967 Giresun’da  doğdu.İlk,orta ve lise eğitimini Giresun’da tamamladı.1991 yılında Yıldız Üniversitesi  Makine Mühendisliği,2017 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümlerini  bitirdi.2 yıllık kısa iş hayatımdan sonra 1993 yılında Hakkari Çukurca Işıklı Sınır Karakolunda Jandarma Asteğmen olarak askerliğimi tamamladı.Askerlik sonrası 1994 yılında çalışmaya başladığı;Enerji  ve Savunma Sanayii  Projelerinde yönetici olarak önemli görevler aldığı özel sektördeki aktif iş hayatını 2017 yılında tamamladı.Halen emekli, aynı zamanda Doğalgaz sektöründe hizmet veren bir firmaya danışmanlık hizmeti vermekte.
Evli, Tıp fakültesinde (6.sınıf ve 2.sınıf)öğrenim hayatlarına devam eden 2 kızı var.
EYAD GAZİANTEP TEMSİLCİSİ DR. KEMAL ÜRKMEZ
1988 yılında Gaziantep’de doğdum.2013 yılında Gaziantep Şehitkamil Devlet Hastanesinde tabip olarak  görev yaptım.2017 yılından bu yana Gaziantep Cengiz Gökçek Kadın Doğum ve Çocuk hastanesinde başhekim yardımcısı olarak görev yapmaktayım.Bu görevimin yanı sıra yüksek lisans yaparak öğrenimime devam etmekteyim.Hali hazırda Gaziantep EYAD il temsilciliği görevi yapmaktayım.Evli ve 2 çocuk babasıyım.
EYAD BURSA TEMSİLCİSİ ERKUT ÖNEŞ
Kısa Özgeçmiş   1968 yılında İstanbul’da doğdu. ilk orta ve lise tahsilini İstanbul’da bitirdi. 1994 yılında Uludağ Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Fizik öğretmenliği bölümünden mezun oldu. 2014 yılında Hasan Kalyoncu Üniversitesinde Eğitim Yönetimi ve Denetimi konusunda yüksek lisansını tamamladı. Ayrıca Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümü son sınıf öğrencisi.  1995 – 2004 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesinde çeşitli birimlerde görev yaptı 2004 – 2013 yılları arasında İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğünde öğretmen ve idareci olarak görev yaptı.   2013-2016 yılları arasında İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde Avrupa yakası Aile ve Toplum Hizmetleri, Avrupa yakası Sosyal ve Ekonomik Destek ve Suriyeli sığınmacı ailelerden ve Roman kardeşlerimizden sorumlu olarak  İl Müdür Yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra 11 Kasım 2016 tarihi itibariyle Bursa İl Müdürlüğü’ne atandı.   Erkut ÖNEŞ  evli ve 4 çocuk babası.

Erdemli Yöneticiler Akademisi Ziraat Bankası Akay Şubesi Hesap NO:76064752080 İBAN NO: TR730001000760647520805